Vybavení 

 

RTG přístroj Chirana MP15, RTG stůl Tablix N, Negatoskop Fazzini

            Rentgenové vyšetření není jen nezbytnou součástí ortopedického vyšetření, ale také jej využíváme v interní medicíně. Díky možnosti kontrastního vyšetření jsem schopni navíc vizualizovat struktur , které jsou na běžném (nativním) RTG snímku obtížně viditelné – jako například zažívací a močový trakt nebo mícha.

 

Ultrasonografický přístroj Mindray DP 6900 Vet

            Jak je všeobecně známo, sonografické vyšetření nachází využití v gynekologii (diagnostika březosti, diagnostika patologických stavů na děloze a vaječnících). Na našem pracovišti je však spektrum jeho využití mnohem širší, využíváme ho např. v kardiologii – tzv. echokardiografické vyšetření.

 

EKG BTL

            Stejně jako v lidské medicíně, je i u zvířat elektrokardiografie nedílnou součástí kardiologického vyšetření, a zejména pak v diagnostice srdečních arytmií. Na našem pracovišti jej využíváme také při monitoringu pacienta během chirurgických zákroků.

 

Inhalační anesteziologický přístroj VETNAR 2150 + výrobník  kyslíku DeVilbiss

            Je poslední modernizovanou verzí série VETNAR. Slouží k maximálně šetrné anestezii, kdy využívá jako narkozizační plyn izofluran (stejné jako v humánní medicíně) v kombinaci s kyslíkem    (který získáváme pomocí generátoru kyslíku) a vzduchem. VETNAR 2150 umožňuje kompletní zajištění respirace organismu tj. řízené dýchání. Další součástí přístroje je monitor základních životních funkcí.

Inhalační přístroj Vetnar s monitorem Vetmon, Koncentrátor kyslíku ?

  Autokláv BTL třídy B a svářečka Melag

            Slouží k dokanalé sterilizaci jak tvrdých neporézních materiálů, tak i porézních. Je to nejvyšší třída v dané oblasti. Využívá kombinaci tlaku, páry a teploty pro to, aby chirurgické  nástroje byly sterilní a tudíž použitelné na jakkoli složité a na sterilizaci náročné operace.

Svářečka slouží k dokonalému zabalení nástrojů, které pak vydrží sterilní až půl roku.

 
 
Mikroskop Bresser

            Je jedním z nejvytíženějších přístrojů naší ordinace. Uplatnění nachází při parazitologickém vyšetření (vnější i vnitřní parazitózy), dermatologii, urologii (vyš. močového sedimentu). Cytologickým vyšetřením zase provádíme rozbor různých novotvarů, abychom odlišili zánětlivý proces od nádorového bujení a zhodnotily jejich zhoubnost.

Odstředivka

            Centrifuga pomáhá při zpracování biologických vzorků pro další vyšetření.

  Elektrokauter Chirana

            Pomocí tohoto přístroje jsme schopni velmi efektivně stavět krvácení během operačních výkonů

  Zubní ultrazvuk

            Je asi nejvíce používaným přístrojem ve stomatologii. Ultrazvukové snesení zubního kamene je nejefektivnější způsob vyčištění zubů.

 

Otoskop/Laryngoskop Heine

            otoskop primárně slouží k vyšetření uší, avšak mi jej prakticky využíváme k vyšetření téměř všech tělních otvorů. Laryngoskop pomáhá při zavedení endtrocheální kanyly – tzv. intubaci pacienta.           

 Elektrokauter

Sloužíke koagulaci a řezání měkkých tkání.

EKG

Slouží k vyšetření elektrické aktivity srdce

 

Ruční refraktometr

            Nástroj určující poměrnou hmotnost (hustotu) tekutin, zejména moči. Muže například pomoci odhalit ledvinné selhání.

 

 


Kontakt

Veterinární ordinace HaF

Plzeňská 67
Králův Dvůr – Počaply
267 01


Tel: 311 513 473


Aktuality

26.11.2018 09:52

Dovolená 30.11.2018 a 3.12.2018 - úprava ord. hodin 9.00 - 16.00

Z důvodu dovolené bude ordinace ve dnech pátek 30.11.2018 a pondělí 3.12.2018 otevřená do 16.00. Ordinuje MVDr. Foltýn Děkujeme za dodržování ordinačních hodin.

Celý článek

—————

30.09.2016 12:53

Zvýšení pohotovostního příplatku

S platností od 1.10.2016 se zvyšuje pohotovostní příplatek na 100,-. Pohotovostní příplatek se netýká plánovaných kontrol.

Celý článek

—————

01.08.2011 22:15

Zakoupili jsme kostní vrtačku!

Pořízením tohoto nástroje výrazně rozšiřujeme služby do oblasti ortopedie a traumatologie. Již nyní jsme proto schopni řešit i komplikovanější zlomeniny končetin. A do budoucna bychom ji chtěli využít i v neurochirurgii, tedy při operacích páteře.

Celý článek

—————

19.04.2011 09:47

Rozšiřujeme pracoviště

V současné době pracujeme na rozšíření našeho pracoviště o další dvě místnosti. První z nich bude sloužit jako zázemí pro personál, druhá pak jako tzv. „nesterilní operační sál“. V něm budeme provádět nesterilní zákroky – stomatologická ošetření, ošetření špinavých a infikovaných...

Celý článek

—————